Od połowy listopada Bułka miała zaplanowane roztrenowanie, czyli coroczną przerwę od aktywności sportowej. W tym roku połączyłam to z działaniami regeneracyjnymi w obrębie jej turbostopy (ma zwyrodnienie przy jednej z kości śródręcza w efekcie uderzenia w kamień za szczeniaka i dostała iniekcję z PRP).
Przerwa trwała 6 tygodni. Była podzielona na dwutygodniowe bloki o określonej aktywności (lub jej braku 😉 ). Ostatnie dwa tygodnie zakładały ograniczenie galopowania (duże obciążania na dystalne części kończyn przy uderzaniu kończyną w ziemię oraz nieuniknionym hamowaniu), ale akcent na siłę mięśniową i aktywizację układu oddechowego (wytrzymałość). Stąd dużo czasu spędziła podczas spaceru w dobrze dobranych szelkach, na pasie z amortyzatorem i w fazie ciągnięcia (czasem bardzo intensywnego) 🙂 Ale jednocześnie wiązało się to z wysiłkiem, który nie obejmował pracy w pełnych zakresach ruchu (w stępie biodra i barki nie pracują w takich zakresach jak w galopie).

Te dwa aspekty wpłynęły na mój plan powrotu do aktywności. Chciałam wrócić do treningów bazując na przeplataniu ćwiczeń siłowych, koordynacyjnych z ćwiczeniami w galopie. Zaplanowałam dość dużą objętość treningową (wliczając w to spacery) w warunkach sprzyjających regeneracji i całkowitemu dostosowaniu procesu do Bułki i jej samopoczucia (pobyt na wsi). Ale jednocześnie byłam ograniczona co do profesjonalnego sprzętu 🙂

No i pierwsza faza powrotu do treningów poszła nam super. W zakresie powodującym zmęczenie, ale utrzymującym regenerację na dobrym poziomie. W zakresie bezbolesnym dla stopy (bez kulawizny). Oczywiście karmienie i suplementacja również zostały zaplanowane.

Ze względu na powodzenie tego procesu (zakończone okazjonalnym, testowym startem w zawodach gdzie ruszała się pięknie i po których czuła się dobrze), postanowiłam zebrać to w całość w formie tabelek z odnośnikami do poszczególnych treningów fitnessowych 🙂 Może kogoś z Was to zainspiruje!

NIE JEST TO INSTRUKCJA. Jest to dzienniczek treningowy Bułki, który może być jakimś punktem odniesienia! W plikach PDF, które możecie pobrać są realne filmiki z treningów, które realizowałam! 🙂

TYDZIEŃ 1

> link do pliku PDF <

TYDZIEŃ 2

> link do pliku PDF <

TYDZIEŃ 3

> link do pliku PDF <